Sepet Tutarı 0,00

Alışveriş Listesi

Minimum alışveriş tutarı 50,00'dir.

Mandalina; sonbahar, kış sezonunun şüphesiz en sevilen meyvelerinden biri. Besin değeri ve lezzeti ile bu ilgiyi kesinlikle hak ediyor. 

Sonbahar başlarında mandalinaların yeşil hali toplanmaya başlanır. Yeşil mandalinalar da doğaldır, renklerini sarartmak için herhangi bir işlem uygulanmamıştır. Bu mandalinaları gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Kış aylarına geldiğimizde ise satışa sunulan mandalinalar çeşitlenir. Dört-beş çeşit türde mandalina satışa sunulsa da biz ayrımımızı mandalinanın türüne değil, işlem görüp görmemesine göre yapacağız. Dolayısıyla bizim için iki çeşit mandalina olacak.

İlk çeşit olarak işlem görmüş mandalinalardan söz edeceğiz. Mandalinaların gördüğü işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz; boylama (benzer boydaki mandalinalar bir araya toplanır ve bu şekilde fiyatlandırılırlar), mumlama (daha uzun raf ömrü için mandalinanın kabuklarının mumla kaplanması işlemidir) ve parlatma (tezgah veya raflardaki görüntüsünü görece daha çekici hale getirmek için solüsyonlarla kabuğa uygulanan işlemdir)

İkinci çeşidimiz ise -bizim de tercih ettiğimiz ve satışa sunduğumuz- natürel (doğal) mandalinalardır. Bu mandalinalar ağaçtan toplandığı haliyle size ulaşır. İşlem gören mandalinalardaki hiç bir aşama bu mandalinalara uygulanmaz. Ne boylanır, ne de parlatılır. Parlak görünmese de görüntüsü, tüm sebze ve meyvelerde olduğu gibi güzeldir. Boylanmadığı için irisi, ufağı bir aradadır. Hepsinde değilse bile bir kısmında mutlaka yaprak bulunur. İşlenmiş mandalinalarda yaprak bulunmaz. Toplandığı zaman üzerinde yaprak varsa da işlemden geçerken bu yapraklar ayıklanır. 

Bizler, Bursa Manavı'nı kurarken, kuruluş amaçlarımızdan bir tanesine doğal ürün yaklaşımını ekledik. Bu sebeple ürün tercihimizi de görünüşten değil lezzet ve doğallıktan yana kullanıyoruz. Satışa sunduğumuz mandalinaları gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.