Sepet Tutarı 0,00

Alışveriş Listesi

Minimum alışveriş tutarı 50,00'dir.

5 Adımda Avokado

1. Ana Vatanı Meksika 
Avokadonun ana vatanı Meksika’dır. Kimi ülkelerde timsah armudu veya tereyağı meyvesi olarak da tanımlanır. 70’li yıllarda, yetiştirilmek üzere Amerika’dan Türkiye’ye getirilmiştir. Bu sebeple kimi bölgelerde Amerikan armudu olarak da bilinir. 


2. Tarihi Çok Çok Eskiye Dayanıyor

Orta Amerika’da, milattan 10 bin yıl öncesine ait kalıntıların bulunduğu bir mağarada avokadonun izine rastlanıyor. Yine aynı bölgede, M.S. 900’lü yıllara ait avokado formu verilmiş sürahiler bulunuyor. Avokado, kadim bir meyve.       


3. Hasattan Sonra Olgunlaşıyor

Tropik iklimlerin bir meyvesi olan avokado -tıpkı muz gibi- ağaçtan toplandıktan sonra olgunlaşmaya başlıyor. Yeşil kabuğu kahverengi bir hal aldığında avokado tüketilmeye hazır hale geliyor.  


4. Sağlık Dostu

Avokado beslenmeniz için son derece değerlidir. Yüksek oranda lif içerir. A, C ve E vitaminleri için iyi bir kaynak olan avokado, “glutatyon” adı verilen bir içeriğe sahiptir. Bu içerik, bağışıklık sisteminin çalışmasına yardımcı olan bir antioksidandır. 


5. Üç Milyon Fotoğraf

İngiliz Vogue dergisinde yer alan 2017 tarihli bir habere göre, 2017 yılı yaz aylarında her gün ortalama 3 milyon avokado tost fotoğrafı Instagram’a yüklenmiştir. Kızarmış ekmek ve avokadoyu bir araya getirmek için iyi bir neden değil mi? Sağlıklı ve lezzetli avokadoları; online siparişlerinizi adresinize teslim eden e-ticaret sitemiz Bursa Manavı'ndan temin edebilirsiniz.