Sepet Tutarı 0,00

Alışveriş Listesi

Minimum alışveriş tutarı 50,00'dir.

1. Anamur Muzu

Türkiye'nin özel lezzetlerinden, coğrafi tescile sahip Anamur muzları bu haftanın ilk tavsiyesi. Lezzetinin yanı sıra, lifli yapısıyla da diyetleriniz için yardımcı. Anamur muzlarını alışveriş listenize eklemeyi unutmayın.


2. Nar

Vücut direncinizi artırmada size yardımcı olacak nar taneleri, yüksek oranda antioksidan içerik barındırıyor. Lif açısından da iyi bir kaynak olan nar; C vitamini, potasyum ve folik asit içeriyor.


3. Yerli Ayva

Bursa köylerinde hasat edilen ekmek ayvaları hem çok sulu hem de çok lezzetli. Ayvanın özel bir türü olan ekmek ayvasını, parlak sarı renginden ve üzerinde oluşan tortulardan tanıyoruz.


4. Sarmalık Lahana

Lahana sezonu devam ediyor. Sarmalık için özel olarak üretilmiş lahanalar ise lezzetli bir sarma için sizleri bekliyor. Sarmalık lahananın nasıl olması gerektiği konusunda sizlere küçük bir bilgi aktaralım: sarmalık lahana, yemekli veya turşuluk lahanaya göre daha yumuşaktır. Yuvarlak ya da yuvarlağa yakın değil, yassı biçimdedir.


5. Agria Patatesleri

"Agria da nedir?" diyebilirsiniz. Hemen açıklayalım. Her patatesin aynı olmadığını elbette tahmin edersiniz, onlarca farklı patates çeşiti tüm sene satışa sunulur. Agria patatesleri, patates cinsleri içinde özel olan bir türdür. Verimi düşük olduğu için daha az üretilir. Bu, aria patateslerinin fiyat olarak nispeten daha pahalı olduğu anlamına da gelir ancak çok çok lezzetlidir. Bir patatesten almak istediğiniz tadı Agria patateslerinden kesinlikle alırsınız. Türkiye'de yalnızca Afyon'da, Şuhut ilçesinde yetiştirilir. Hem kızartma hem de yemekler için idealdir.

"

6. Kırmızı Mercimek

Kırmızı mercimek beslenmemiz için çok değerli bir baklagil. Protein, potasyum ve demir içeriği yüksek. Lifli yapısıyla tokluk hissini de uzatan kırmızı mercimek; kolay hazırlanır tariflere sahip olması nedeniyle de son derece pratik. Tavsiye listemizde yer alan ürünleri, online alışverişlerinizi adresinize teslim eden e-ticaret sistemimiz Bursa Manavı'ndan tedarik edebilirsiniz.