Sepet Tutarı 0,00

Alışveriş Listesi

Minimum alışveriş tutarı 75,00'dir.

Beslenmeniz için harika içeriklere sahip olan lahana türleri, kış aylarında, her hafta yemek planlarınıza dahil olması gereken sebzelerden. Lezzetlerinin yanı sıra her biri tam bir vitamin, mineral ve antioksidan içerik deposu. Üstelik yok denecek kadar az kaloriye sahip: örneğin 130 gramlık bir porsiyon beyaz lahana yalnızca 32 kalori içeriyor. Çeşitlere yakından bakalım:


1. Yemeklik Lahana: Pişerken yaydığı nahoş koku sebebiyle sofralarda kendine daha az yer buluyor. Aslına bakarsanız bir elmanın kabuğu tüm lahana kokusunu çekebilir ve geriye yalnızca lezzet kalır. Yemeklik lahanalar yuvarlak ve sert olmalıdır. 2. Sarmalık Lahana: Lahana sarması hazırlığı kolay olmayan bir yemek. Doğru lahana tercih edilmezse bu yemeği hazırlamak için harcadığınız emeğin karşılığını alamayabilirsiniz. Sarmalık lahana, yemeklik türüne göre daha basık ve yumuşaktır. Seçerken bu özelliğe dikkat edebilir veya Bursa Manavı’ndan, seçilmiş olanları sepetinize ekleyebilirsiniz.3. Brüksel Lahanası: Brüksel lahanalarını fırınlayarak hafif ve çok besleyici bir öğün hazırlayabilirsiniz. Hem lezzeti hem de görseli ile doyurucu bir öğün olacaktır. Brüksel lahanası ayrıca çok iyi bir lif kaynağı. Bu özelliği ile tokluk hissinin daha uzun sürmesini sağlayacaktır.4. Kırmızı Lahana: Tek başına bir salata veya mezeyi oluşturabilecek nitelikleki bu lahana türü C vitamini içeriğiyle de dikkat çekiyor. 
Potasyum, folik asit ve lif için de iyi bir kaynak olan kırmızı lahanalar alışveriş sepetindeki yerini kesinlikle hak ediyor.Tüm lahana çeşitleri için internet sitemiz veya mobil uygulamamızı ziyaret edebilirsiniz.