Sepet Tutarı 0,00

Alışveriş Listesi

Minimum alışveriş tutarı 75,00'dir.

Sebze-Meyve Takvimi: Haziran

Haziran ayı ile birlikte yaz mevsimi kapılarını bize açıyor. Meyve ve sebzeler hem çeşitleniyor hem de güneş ile birlikte lezzetleniyor. Çeşidin bu kadar çok olduğu yaz döneminde her gün birkaç porsiyon sebze-meyve tüketmek son derece önemli. Dünyanın dört bir yanındaki sağlık çalışanlarının, daha güçlü bir bağışıklık sistemi için her gün meyve ve sebze yemeye davet ettiğini lütfen unutmayalım.  

Sebzeler

Enginar

Enginar, haziran ayının favori sebzelerinden. Sağlığımıza olan katkıları saymakla bitmiyor. Folik asit, vitaminler, mineraller ve antioksidan içerikleriyle enginar, sebze dünyasının süper üyelerinden.


Taze Fasulye

Düşük kalorisi ve zeytinyağı ile bir araya geldiğinde oluşturduğu harika uyum ile taze fasulye çeşitleri, her hafta öğünlerinize dahil olmalı. Şeker cinsi taze fasulyelerin sezonu biterken, çok lezzetli bir başka taze fasulye türü olan nazende fasulyenin sezonu açılıyor. Çalı fasulyeleri de bir süre bizimle olmaya devam edecek.


Bezelye-Araka

İster kış hazırlıkları için isterse de taze taze pişirmek için alıyor olun, bezelyeleri mutlaka alışveriş listenize alın. Mineral zengini bezelyelerin, karbonhidrat miktarının diğer sebzelere kıyasla yüksek olduğunu belirtmeliyiz ancak lif oranı sayesinde yarattığı tokluk hissi bu açığını kapatıyor.


Barbunya

Damağınızda eriyecek taze barbunyaları zeytinyağı ile buluşturmanın zamanı. Üstelik mineral ve lif zengini. Dengeli ve yararlı beslenmek için unutulmaması gereken bir lezzet. Taze bir şekilde tüketmek ile birlikte, kış için derin dondurucunuzda da saklayabilirsiniz.


Domates Çeşitleri

Domates her sezonun popüler sebzesi. İyi ya da kötü şekilde hakkında hep konuşuruz. Tadı iyidir, kokusu güzeldir ya da tam tersi. Haziran ile başlayan yaz mevsimi bu kaygıları azaltacak çünkü domatesler, yaz güneşi altında lezzetlenecek.


Salatalık

Haziran ayı ile birlikte salatalıkların da mevsimi tam olarak başladı. Ferahlatıcı bir kahvaltılık, atıştırmalık veya bir salata malzemesi olarak düzenli şekilde tüketmeniz faydalı. Domates ile birlikte, kilo kontrolü için size en çok yardım edecek sebzelerden olduğunu unutmayın.

Patlıcan

Yaz mevsiminin bir diğer mucizesi de patlıcan. Lezzetinin yanı sıra güçlü antioksidanlara sahip. Vücut direncimize yardımcı. Lif, potasyum ve folik asit zengini patlıcanları beslenme planımıza almakta fayda var.


Kabak

Çok anılmasa da kabak en popüler sebzelerden bir tanesidir. Dünya beslenme trendlerinde yükselmekte olan bir değere sahip. Kabaktan spagettiler hazırlamak son birkaç yıldır çok popüler. Bu trend, karbonhidrat yüklü yiyecekler (makarna türleri, pizza tabanları vb.) yerine sebze kullanma fikrinin bir ürünü.


Biber Çeşitleri

Ülkemizin harika toprakları her tarım ürününde olduğu gibi lezzetli biber türlerine de ev sahipliği yapıyor. Dolmalık, üçburun (köy biberi olarak da biliriz), çarliston, kapya, kıl sivri… Acısıyla, tatlısıyla biber çeşitlerinden mutfağınızda bulundurmak, hem beslenmeniz hem de lezzet tatmininiz için önemli.