Sepet Tutarı 0,00

Alışveriş Listesi

Minimum alışveriş tutarı 75,00'dir.

Sebze-Meyve Takvimi: Haziran

Haziran ayı ile birlikte yaz mevsimi kapılarını bize açıyor. Meyve ve sebzeler hem çeşitleniyor hem de güneş ile birlikte lezzetleniyor. Çeşidin bu kadar çok olduğu yaz döneminde her gün birkaç porsiyon sebze-meyve tüketmek son derece önemli. Dünyanın dört bir yanındaki sağlık çalışanlarının, daha güçlü bir bağışıklık sistemi için her gün meyve ve sebze yemeye davet ettiğini lütfen unutmayalım.

Meyveler

Çilek

Şüphesiz ki çilek büyük bir çoğunluğun favori meyvelerinden. Nasıl olmasın ki? Kokusu ve lezzeti tarifsiz. Haziran ayı çilekler için de daha iyi zamanların başlangıcı çünkü lezzetli çilekler için mutlaka güneş gerek.


Erik Çeşitleri

Yaz ne kadar harika değil mi? Hayatımıza bir anda, bize hızla keyif verecek onlarca tür ekliyor. Can erik, papaz erik, malta ve mürdüm eriği, angelica… Tüm erik türlerinin zamanı başladı.


Kayısı

Lezzetinin yan sıra çok iyi bir ara öğün olan kayısıyı da artık alışveriş listenize ekleyebilirsiniz. İriliğine göre, üç ya da dört adet kayısı, hem hayattan aldığınız zevki artıracak hem de sağlıklı beslenmenize katkı sağlayacaktır.


Kiraz

Yaz mevsiminin bir başka güzelliği de kiraz. Bursa’nın, özellikle Napolyon türünde çok çok lezzetli kiraz ağaçlarına ev sahipliği yaptığını söylemeliyiz. Bursa köylerinden toplatacağımız kirazları sizlere ulaştırmak ayrı bir keyif olacak.


Şeftali

Bursa’nın bir başka simgesi şeftalinin de sezonu Haziran ayı ile birlikte başlıyor. Bursa ovası, bir uçtan diğerine dek lezzetli şeftali çeşitlerin yetiştiği topraklara sahip.


Dut

Tazeliği kimi zaman yarım gün içinde kaybolabilen bir meyve dut. Bu sebeple ürün listemiz arasında nadiren yer alıyor ancak tüketmek isterseniz, semt pazarları veya en yakın dut ağacı iyi bir seçenek olacaktır.