Sepet Tutarı 0,00

Alışveriş Listesi

Minimum alışveriş tutarı 75,00'dir.
Fire Ürünleri Nasıl Değerlendiriyoruz?

Fire Ürünleri Nasıl Değerlendiriyoruz?

Fire ürünlerimizi nasıl değerlendirdiğimiz hakkında bilgilendirme metnini inceleyin.

Değerli müşterileriniz;

Sizleri; online sebze, meyve ve yeşillik siparişlerinizi, adresinize teslim eden e-ticaret sitemiz Bursa Manavı'nın, fire ürünler politikası hakkında bilgilendirmek istiyoruz.

Öncelikle üzücü bir istatistiği sizlerle paylaşmak istiyoruz; üretilen sebze ve meyveler ciddi oranda tüketilemeden yok oluyor. Bu oran, gelişmiş ülkelerde %20 civarındayken, gelişmekte olan ülkelerde %40'a kadar yükselebiliyor. Ürünlerin hatalı bir şekilde yetiştirilmesi, toplanması, depolanması ve nakledilmesi bu oranları ortaya çıkarıyor.  

Bizler; yaptığımız işe, müşterilerimize ve ürünlerimize saygı gösteriyor ve sistemimizi bu saygı çerçevesinde işletiyoruz. Her ürünün, yoğun bir emekle yetiştirildiğini, toplandığını ve sofralarımıza ulaştığını biliyoruz. Satın aldığımız ürünleri, en iyi şekilde korumaya özen gösteriyoruz ancak fire olarak kabul edilen ürünleri sıfıra düşürmek maalesef mümkün değil.

Ürünlerimiz sizlere ulaşmadan önce bir kaç eleme aşamasından geçiyor. İlk olarak satın alırken bir eleme uyguluyor ve nitelikli ürünleri tercih ediyoruz. Ürünler depomuza ulaştıktan sonra ikinci bir elemeden, ayıklamadan geçiyor. Bu aşamada çürümüş ürünler varsa ayırıyor ve genellikle kırsal alanlarda, toprak üzerine bırakıyor ve diğer canlıların tüketmesini sağlıyoruz.  Tüketilebilir nitelikteki diğer fire ürünleri ise (delik, kısmen veya tamamen yumuşamış, hasar görmüş vb.) ayrı bir bölümde biriktirerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Bu sayede, yoğun bir emekle yetiştirilen ürünleri tüketime kazandırmaya çalışıyoruz.

Alışverişlerinizde Bursa Manavı'nı tercih ettiğiniz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.