Sepet Tutarı 0,00

Alışveriş Listesi

Minimum alışveriş tutarı 75,00'dir.
Ürünlerimizi nasıl seçiyoruz?

Ürünlerimizi nasıl seçiyoruz?

Ürünlerimizi seçerken nelere dikkat ettiğimiz hakkında Bilgi alın.

Taze sebze, meyve ve yeşillikleri tedarik ederek adresinize ulaştırmanın en önemli adımı ürün seçimi. Biz de, tıpkı sizin gibi, yemeklerimize lezzet katacak sebzelere, keyif veren meyvelere ve aromasıyla damağımızı renklendiren yeşillik ve otlara ulaşmak istiyoruz. Bunu nasıl sağladığımız hakkında bilgi almak ister misiniz?

Öncelikle bunun çok zor bir iş olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Atmış, yüz arası çeşidin her birinin, düzenli olarak mükemmel olmasını sağlamak neredeyse imkansız. Siz, tüm çabanızı verseniz bile, doğa koşulları bazen planlarınızı alt üst edebilir. Yağmur, kar, düşük ya da yüksek sıcaklıklar, hatta rüzgar... doğa ile bağı olan her koşul, ürünün yetişmesi ve hasadını etkiliyor. Doğru günlerde, doğru ürünleri almaya çalışarak bu koşullara uyum sağlamaya çalışıyoruz.

Her ürünün iyisini seçmek, ürün özelinde farklı kriterlere dikkat etmeyi gerektiriyor ancak ortak olmayanlar da yok değil. Çoğu ürün, duruşu ve rengi ile kendini belli eder. Ürünler bazen kokusuyla veya bir parça kopardığınızda veya böldüğünüzde çıkan sesle de kendini ele verebilir ancak en iyi yöntem tatmaktır. Bazen daha iyi bir çileğe ulaşmak için on farklı tadım yapmanız veya pek çok taze fasülyeyi kırmanız,  sesini dinlemeniz ve içindeki nemi hissetmek için dokunmanız gerekebilir. Biberlerin, taze veya beklemiş olduğunu anlamak için tohum renklerine bakmanız ya da domatesin iyi olduğunu anlamak için ağırlığını kontrol etmeniz gerekebilir.

Ayrıca genel olarak bilinen veya nispeten daha az bilinen ve her ürüne göre değişen coğrafi bölgeler ve toprak yapıları hakkındaki bilginizi de sürekli geliştirmeniz gerekiyor.

Sizlere, kaliteli ürünler ulaştırmak için çok çalışmamız gerektiğini biliyor ve bu şekilde yapıyoruz.

Bursa Manavı’nın tercih ederek, taze ve lezzetli sebze, meyve ve yeşilliklere ulaşmak için pek çok adımı atabilirsiniz.